Nyheter‎ > ‎

Sandefjordløpet - massemønstring for skøyte-Norge

lagt inn 26. feb. 2018, 10:35 av Sandefjord Skøiteklub
I kjølvannet av den norske OL-suksessen hadde vi igjen gleden av å arrangere det tradisjonsrike Sandefjordløpet i Vikingskipet. I år deltok ca. 300 løpere, og vi må få lov å si at arrangementet ble en ubetingets suksess. Det var topp forhold i hallen, noe over 400 personlige rekorder er et godt bevis på. For våre egne rekrutter er dette det eneste løpet innendørs og årets høydepunkt. Klubbens unge, lovende benyttet anledningen til å pynte solid på sine personlige rekorder. 400 og 500 meter var distansene som ble gått for de yngste, og alle forbedret sine personlige rekorder med mange sekunder. Milla Junine Hem Lunde gikk 400m på 53,71 og var med det raskest av våre på distansen. På 500m gikk Milla inn til 72,41, noe som var en rekordforbedring på 7 sekunder. Tim Sebastian Løveseter, som går i 10-årsklasen, var raskest på 500m med tiden 67,31 - en rekordforbedring på hele 11 sekunder. Også på 400m knuste Tim-Sebastian persen sin og kom inn på 54,10. Fetterne Dian Bergh og Sigve Furuli Elleflaadt leverte også strålende løp og senket sine rekorder. Sigve hadde virkelig klaff i helgen. Han gikk 400m på 55,33, en rekordforbedring på nesten 10 sekunder, og 500m på 71,53, noe som var hele 14 sekunder under den gamle rekorden! Dian gikk en meget god 400 meter på søndag og senket sin pers med nesten fem sekunder til 60,08. Mange gode tider altså, men viktigst av alt er å konstantere idrettsgleden og entusiasmen de unge viser når de får gå løp innendørs i selveste Vikingskipet.

Alle klubbens eldre løpere gikk også Sandefjordløpet. Ingen av disse klarte å sette personlige rekorder, men Herman Hoff, tok en tredjeplass sammenlagt i Gutter Junior C. Sindre Kragh Andersen kom på 7. plass i Gutter Junior B, mens Trine Heian viste stigende form etter å ha slitt litt i det siste, og vant klassen Jenter Junior B. Felles for alle tre var at de manglet den siste, lille spruten som skal til for å få helt fullklaff. Men for all del, brukbare løp av alle tre.

Sofie Karoline Haugen, som skal gå VM allround om to uker, var gledelig nok den av våre løpere som virkelig viste storform. Sofie gikk fire knallsterke løp i helgen, og viste at VM-formen er på plass. På lørdag gikk hun inn til 40,45 på 500m og 2.00,67. Begge var meget sterke løp, men 40,37 på søndagens 500 meter var enda bedre, og bare to hundredeler bak personlig rekord, og 1.19,40 på 1000m var også sesongbeste!

Dermed er Sandefjordløpet 2018 historie og vi retter en stor takk til alle funksjonærer og gode hjelpere som gjør det mulig for en liten klubb som vår, å arrangere Norges største skøyteløp. Tusen takk alle sammen - ingen nevnt, ingen glemt!
Comments